حضور متفاوت گروه طلا و جواهر مجتمع فنی تهران در یازدهمین نمایشگاه بین المللی طلا، جواهرات، نقره و سنگهای قیمتی (+تصویر)

یازدهمین نمایشگاه بین المللی طلا، جواهرات، نقره و سنگهای قیمتی در تاریخ دوم اسفند ماه در مرکز نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد. به گزارش روابط عمومی مجتمع فنی تهران، این مرکز با همکاری اتحادیه تولید کنند گان طلا و جواهر ضمن حضور پررنگ نمایشگاهی اقدام به برگزاری گذر مهارتی نمود، که با حضور اساتید مطرح این حوزه در مجتمع فنی تهران کارگاه های کوتاه مدت در غرفه این موسسه با استقبال بی نظیری روبرو گردید.

از جذاب ترین بخشهای بیشتر نمایشگاه های معتبر بین المللی طلا و جواهر، شرکت در سمینارها و گارگاه های روزانه ای است که توسط متخصصان، اساتید دانشگاه، صاحبان تکنولوژی، فعالین شاخص و معروف اجرا گردید و مخاطبان و شرکت کنندگان در نمایشگاه را با آخرین دستاوردها و مفاهیم آشنا نمود. در نمایشگاه امسال نیز برای نخستین بار به همت مجری نمایشگاه طلا و جواهرات تهران شرکت سپنتاس کیش و مجتمع فنی تهران، مجموعه سمینارهای علمی و کاملا کاربردی با موفقیت برگزار شد. این سمینارها در چهار روز و طی یازده session مختلف در محل غرفه مجتمع فنی تهران برگزار شد و جمعا 7 نفر از اساتید و محققان در زمینه های مختلف و رشته های متنوع گروه طلا، جواهرات و سنگهای قیمتی سخنرانی کردند. این سمینارها به بهترین شکل و با استقبال چشمگیر مراجعه کنندگان و مخاطبان علاقمند اجرا شد به نحوی که تعدادی از این سمینارها با ازدحام و حضور علاقمندان، پژوهشگران، تاجران و فعالین این صنعت به صورت ایستاده شکل گرفت و فضایی برای حضور بیشتر یافت نمیشد.

بعضی از این سمینارها در واقع رونمایی از رشته هایی بودند که برای اولین بار به صورت آموزش نیروی کار ماهر قرار است در مجتمع فنی تهران شکل بگیرند و یک رویداد (Event) جذاب برای علاقمندان شاخه های مختلف گروه گوهر و جواهر محسوب میگردد. از جمله این رشته ها میتوان به عکاسی طلا و جواهر، برند سازی طلا و کالاهای لوکس، شناخت منابع فیروزه و درجه بندی فیروزه اشاره کرد که قرار است طی سال آینده برای اولین بار در کشور توسط مجتمع فنی تهران اجرا شود. سمینارهای تخصصی دیگری نیز مانند شناخت الماسهای مصنوعی، بهسازی گوهرها، شناخت زمرد، سنگهای رنگی شاخص، خلاقیت در طراحی، گوهر درمانی، شناخت الماس و شناخت صنعت طلا برگزار شد که همگی با نظم و اجرای مثال زدنی اساتید سخنران به بهترین شکل ممکن انجام گرفتند.

به طور کلی نمره قبولی اجرای این رویداد را به عنوان یک اتفاق منحصر به فرد بین مراکز تولید نیروی ماهر، باید به افرادی که ایده پرداز و مجری آن بودند داد. خصوصا جناب مهندس امیرکاظم کفایتی به عنوان مجری اصلی این رویداد بی شک تلاش بی نظیری را به نمایش گذاشت و نیز مهندس آرین قلندری که در زمینه اطلاع رسانی این سمینارها و تهیه محتوای علمی تلاش زیادی نمود. همچنین در کنار این سمینارها، نمایشگاه کوچکی از نمونه کارهای دانشپذیران برتر مجتمع فنی تهران برگزار شد. در این نمایشگاه که به همت استاد تیرداد سلیمی برگزار شد، دانشپذیران زیر به ارائه بخشی از کارهای هنری و زینتی خود پرداختند: آفاق اکبری یزدان پناه، مهتاب امیری، مهشیدسادات پاکنژاد، محدثه احمدی علی رغم برخی کاستی ها، در پایان این سمینارها و جمع آوری اطلاعات و نظرسنجی های انجام شده، این امر کاملا مشهود است که اتفاق انجام گرفته یک رویداد موفق و قابل قبول بوده و باعث افتخار است که مجتمع فنی تهران که همیشه در امر آموزش و علم پرچم دار بوده است اینبار نیز اتفاقی از جنس آگاهی سازی و ارائه علمی را رقم زد و موفق بود.