دیدار مدیر عامل مجتمع فنی تهران با مدیر کل کارآفرینی و بهره وری نیروی کار وزارت کار

اولین ساعات صبح روز یکشنبه 25 آذر ماه، هیاتی به ریاست آقای دکتر سعادت، مدیر عامل مجتمع فنی تهران، و با حضور آقایان مهندسین شریف زاده، نوابخش و متواضع، در ساختمانی در خیابان آزادی حضور یافتند که از دهه ها پیش به عنوان «وزارت کار» شناخته می شد و امروز نام «وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی» بر سر در آن ثبت شده است.

مدیر کل کارآفرینی و بهره وری نیروی کار، آقای دکتر سرهنگی، به عنوان میزبان این دیدار، نقش مجتمع فنی تهران در توسعه مهارت و کارآفرینی در کشور را مورد تاکید قرار داده و اذعان داشتند که مجتمع فنی تهران، از دهه ها پیش تا کنون، نقش ممتازی در رشد و توسعه شایستگی های جوانان کشور و به تبع آن، توسعه فرصت های اشتغال جوانان ایفا نموده و این نقش را مورد تقدیر قرار دادند.

از جمله رهنمودهای ایشان در این دیدار، امکان تشکیل فضاهای کاری مشترک توسط مجتمع فنی تهران، برای حضور جوانان مستعد علاقمند و فعالیت های نوآورانه توسط آنها، با همکاری نهادهای شهری همچون شهرداری و در مرحله بعد، سرمایه گذاری و شناسایی بهترین ایده ها و سرمایه گذاری روی رشد و تجاری سازی ایده های مزبور بود.

در ادامه این دیدار، آقای دکتر سعادت، مدیر عامل مجتمع فنی تهران ضمن تاکید روی نقش تعویض ناپذیر مهارتهای نرم، در رشد کیفی و کمی نیروی انسانی کشور، به معرفی کتاب «هنر اوج گیری» پرداخته و تلاش جوانان در جهت «توسعه استراتژیک توانمندی های شخصی» را از مهم ترین پیش نیازهای توسعه دانستند.

آقای دکتر سعادت آمادگی مجتمع فنی تهران را در جهت همکاری های گسترده تر در مسیر توسعه اشتغال در کشور اعلام نموده و اذعان داشتند که همکاری های هماهنگ در حوزه های آموزش، کاریابی و توسعه شایستگی، منجر به قرارگیری کشور روی ریل توسعه فرصتهای اشتغال خواهد شد.

در پایان مدیر کل دفتر کارآفرینی و بهره وری نیروی کار وزارت کار، ضمن قدردانی از تلاشهای آقای دکتر سعادت و مجتمع فنی تهران در حوزه توسعه شایستگی های سرمایه های انسانی کشور و نیز، تقدیر و تشکر از تلاشهای انجام شده در جهت تالیف و تولید کتاب «هنر اوج گیری»، به مدیر عامل مجتمع فنی تهران پیشنهاد کردند در جهت شناسایی و ادغام کردن کسب وکارهای نوپا و مستعد (Merge and Acquisition) برنامه ریزی کنند. همچنین ایشان عزم اداره کل کارآفرینی برای ایجاد همکاری های وسیع فی مابین وزارت کار، رفاه و تامین اجتماعی و مجتمع فنی تهران را مورد تاکید قرار داده و توصیه کردند تعاملات فی مابین از طریق اداره کل کاریابی و باشگاه کارآفرینان جوان دنبال شود.