توریسم قهوه

آشنایی با پیوند صنعت گردشگری و قهوه
گردشگری، هنر صنعتی پویا و رقابتی است که تمرکز تجارت توریست برروی میزان کیفیت ایجاد شده برای مخاطبین این صنعت است. در دهه های گذشته ایجا هتل ها در مزارع سر سبز پرورش قهوه علی الخصوص در آمریکای لاتین قابل مشاهده و گسترش می باشد،که این فرآیند نشان دهنده پیوند میان قهوه و گردشگری است.
وقتی در مورد آمریکای لاتین صحبت به میان می آید، در ذهن مخاطب مزارع سر سبز و رنگارنگ قهوه و هتل های محلی که هر روز صبح با خوش طعم ترین قهوه صبح آغاز میگردد.
گردشگران سالانه از سراسر دنیا برای بازدید از مزارع قهوه و از مراحل کاشت و برداشت و همچنین فرآوری قهوه و رست و آسیاب کردن آن به این کشور سفر می کنند. افزایش تور های قهوه شناسی و قهوه گردی نشانه علاقه مندی افراد زیادی به این هنر و صنعت طی دهه اخیر می باشد .
اقامت در مزرعه قهوه در لابه لای درختان قهوه با کلیه امکانات اقامتی بسیار لوکس و مطابق اکوتوریسم منطقه بسیار جذاب برای دوستاران قهوه می باشد.
گردشگران با امکان دسترسی کامل به زمین های قهوه به همراه کسب اطلاعات از باریستاهای حرفه ای، سفر منحصر به فردی را تجربه خواهند کرد. همچنین امکان کسب تجربه در کنار کشاورزان در برداشت قهوه و مابقی مراحل انجام فرایند قهوه با کیفیت، می تواند جذابیت بیشتری به این سفر ببخشد.
وجود کافی شاپ های محلی در کنار مزارع قهوه که امکان نوشیدن تازه ترین قهوه را با چشم انداز دل انگیز مزارع سر سبز قهوه برای گردشگران محیا می نماید نیز جزو بهترین تجربیات این سفر دل انگیز خواهد بود.
محوریت برنامه تور قهوه گردی ( قهوه شناسی)، کسب تجربه اقامت در مزارع قهوه بر اساس کیفیت استاندارد مورد انتظار گردشگران به همراه اموزش و اشنایی آنان با چالش های تولید قهوه با کیفیت می باشد و کشاورزان این صنعت نیز می توانند علاوه بر کسب درامد های حاصل از ارائه خدمات به گردشگران ، زمینه معرفی کسب و کار خود را در سظح گسترده تری پیدا می کنند.